o nás
30 let zkušeností...


Více než 30 let v realitním oboru


Vytváříme trvalé hodnoty kvalitních projektů

Preferujeme nízkoenergetické stavby a respektujeme potřeby svých klientů

Hlavní náplní našich aktivit jsou realitní investice, development komerčních a rezidenčních nemovitostí. Našimi partnery jsou kupující či nájemci jednotlivých bytových či nebytových jednotek u rezidenčních projektů. V oblasti komerčních nemovitostí jsou našimi partnery nadnárodní obchodní řetězce, ale též investiční fondy či privátní investoři.

Díky znalostem developmentu v ČR jsme mohli poslední dobou rozvinout naši činnost ve výstavbě komerčních nemovitostí, zejména maloobchodních center po celé České republice. Veškeré retailové projekty jsou řízeny a připravovány v úzké spolupráci se skupinou EXAFIN Invest, a.s. a skupinou PORTIN Invest, s.r.o.

Máme více než 30 let zkušeností v realitním oboru a developmentu. Významné milníky a většinu realizovaných projektů prezentuje časová osa.

Historie skupiny EXAFIN
 1. 1992

  • zahájení činnosti 3 fyzických osob


 2. 1996

  • převzetí do správy a pronájem 7 řadových domů při ulici K Brance, Praha (Metrostav)


 3. 1998

  • založení společnosti EXAFIN one, s.r.o. (dříve Kadlec, realitní kancelář, s.r.o.) první bytový projekt - generální rekonstrukce bytů - Kladno


 4. 2005

  • rekonstrukce a otevření obchodního centra Skalka, Praha 10 (hlavní nájemce: JYSK s.r.o., Česká Spořitelna a.s.)


  Exafin
 5. 2007

  • výstavba a kolaudace Viladomu Strašnická, Praha 10 (6 bytů)


  Exafin
 6. 2008

  • výstavba a kolaudace bytového domu Rezidence Stírka, Praha 8 (57 bytů)


  Exafin
 7. 2010

  • kolaudace rezidence Michelangelova, Praha 10 (48 bytů, 2 nebytové jednotky)


  Exafin
 8. 2012

  • výstavba sítí a komunikací, kolaudace a prodej 18 parcel pro bydlení, Bubovice, Praha-západ


  Exafin
 9. 2013

  • koupě kancelářské budovy Nové Butovice, Praha 5 od ING Bank, N.V. (hlavní nájemce: AHOLD Czech Republic, a.s.)
  • Výstavba a kolaudace souboru řadových domů a dvoudomů, Úvaly, Praha - východ (36 domů)


  Exafin
 10. 2014

  • kolaudace bytového domu Trigon, Praha 10 (62 bytů)


  Exafin
 11. 2016

  • kolaudace bytového domu Melodie, Letňany, Praha 9 (65 bytů)
  • prodej kancelářské budovy Nové Butovice skupině privátních investorů
  • výstavba a otevření obchodního centra Šestajovice (hlavní nájemce: Billa)
  • výstavba a otevření obchodního centra Úvaly (hlavní nájemce: Billa)


  Exafin
 12. 2017

  • přestavba a otevření obchodního centra Leopoldova, Praha 4 (hlavní nájemce Iceland)
  • výstavba a otevření obchodního centra Stará Plynárna v Kolíně(hlavní nájemce: Billa, Planeo Elektro, KiK, Super ZOO)
  • kolaudace bytového domu Harmonie, Letňany, Praha 9 (14 bytů)


  Exafin
 13. 2018

  • kolaudace I.etapy výstavby RD domů Třeboradice v Praze 9
  • výstavba a otevření OC Bucharova v Praze 5 (hlavní nájemce: Lidl, Super ZOO, koberce Trend, WPK lékárna)
  • výstavba a otevření OC Poděbradská v Praze 9 (hlavní nájemce: Billa, KiK, Super ZOO, OKAY ELEKTRO)
  • výstavba II. a III. etapy OC Šestajovice (hlavní nájemce: OKAY ELEKTRO, PEPCO, KiK, kavárna, nehtové studio)


  Exafin
 14. 2019

  • kolaudace II.etapy výstavby RD domů Třeboradice v Praze 9
  • výstavba a kolaudace I.etapy nízkoenergetických řadových domů a pasivních dvoudomů, Úvaly, Praha - východ (36 dvojdomů, 29 řadovek, 2 solitéry)
  • kolaudace Rezidence Malvazinky, Praha 5 – Košíře (80 bytů)
  Exafin
 15. 2020

  • výstavba jednoho z největších retail parků OC Okružní České Budějovice (hlavními nájemci: LIDL, Lékarna Dr. Max, DM drogerie, SUPER ZOO, BANDI, JYSK, Mountfield, NDK, PEPCO Czech Republic s.r.o., Burger King, BENZINA , samoobslužná myčka aut, tabák Valmont, nehtové studio
  • kolaudace bytového domu GREEN LOOK, Praha 10 – Horní Měcholupy (91 bytů)
  • výstavba a kolaudace II.etapy nízkoenergetických řadových domů a pasivních dvoudomů, Úvaly, Praha - východ (36 dvojdomů, 29 řadovek, 2 solitéry)
  • výstavba obchodního centra v Unhošti (Lékarna K-pharma, TETA drogerie, SUPER ZOO, PEPCO Czech Republic s.r.o., samoobslužná myčka aut, ALZA BOX, tabák Traficon, nehtové studio, Maso uzeniny Zeman, Čínské bistro)
  Exafin
 16. 2021

  • Kolaudace prvního nájemního domu OK LET Praha 9 - Letňany (56 bytů)
  • Příprava pro výstavbu bytového domu VISTA TROJA – Praha 8 – Troja (50 bytů)
  • Příprava pro výstavbu komplexu 5ti bytových domů Klamovka 5 – Praha 5 – Smíchov ( 113 bytů)

  Ve spolupráci se společností PORTIN Invest:
  • Výstavba a kolaudace RT parku Hluboká
  • Výstavba a kolaudace RT parku Bohumín
  • Výstavba a kolaudace RT parku Velká Dobrá
  Exafin
 17. 2022

  • Výstavba bytového domu VISTA TROJA – Praha 8 – Troja (50 bytů)
  • Výstavba komplexu 5ti bytových domů Klamovka 5 – Praha 5 – Smíchov ( 113 bytů)

  Ve spolupráci se společností PORTIN Invest:
  • Výstavba a kolaudace RP Holice
  • Výstavba a kolaudace Fast foodu U Stojanu, Praha
  Exafin
Media
napsali o nás...
Napsali o nás www.svetdnes.cz
Pro všechny zájemce o nové bydlení či investiční příležitost bude proto velmi dobrou zprávou, že úspěšná developerská společnost EXAFIN právě zpřístupnila registrační web pro všechny zájemce o nový developerský projekt v pražské Troji, který nese název VISTA TROJA. Více si přečtete v přiloženém článku SVĚT DNES

V průběhu 40 dnů jsme prodali čtyři nákupní parky
V sekci zpráv na serveru SEZNAMu je redaktorem Danielem Novákem zmíněna aktuální situace retail parků a nákupních center. Tento segment nám není vůbec cizí a ve výstavbě komerčních projektů se už nějaký čas obstojně pohybujeme. Nicméně za 40 dnů se nám prozatím nikdy nepodařilo prodat 4 retail parky...až doposud! Více si přečtete v zajímavém článku Tady se nebáli Češi nakupovat ani v pandemii. Přilákalo to velké investory

Napsali o nás v Lipeneckém zpravodaji 1/2021
V lednovém vydání Lipeneckého zpravodaje o nás napsali. Článek se týká naší koupě pozemku v Lipencích o výměře cca 48 000m2. Více si přečtete v přiloženém článku zdroj LIPENECKÝ ZPRAVODAJ

V Budějovicích vyrostlo nové nákupní centrum za půl miliardy
Na zastavěné ploše o velikosti přibližně 9 000 metrů čtverečních vzniká pět objektů. Jindřich Kukačka, jednatel společnosti Rosea Real a spoluinvestor stavby, představuje jednotlivé obchody. "Lékárna Dr. Max, Super zoo, tabák, Lidl, nehtové studio, drogerie dm, obleky Bandi, Jisk, Mountfield, NKD. Druhým objektem, který stojí samostatně, je Pepco, třetím je Burger King, čtvrtá je samoobslužná čerpací stanice Benzina, pátým objektem je samoobslužná myčka aut," vyjmenoval s tím, že nový retail park, tedy maloobchodní centrum, není centrum galeriového typu, ale každý obchod má vlastní vstup. Součástí je parkoviště, které počítá se 180 místy.

Při ulici Beranových roste nový bytový dům
V posledních týdnech vyvstala řada dotazů na stavbu, jejíž realizace probíhá v blízkosti křížení ulic Beranových a Tupolevova, u vjezdu do Letňan. Abychom získali více informací o tomto projektu, požádali jsme investora ze skupiny EXAFIN o krátké představení.

Napsali o nás - deník E15 - Na prodej budou nákupní parky
Na trh komerčních nemovitostí se letos a příští rok dostane soubor nákupních parků developerských společností KPD Group a Exafin. Mezi hlavní nájemce areálů patří řetězce Billa a Lidl.

Napsali o nás - deník E15 - Prodej obchodních center
Tuzemské realitní skupiny KPD Group a Exafin prodali pět českých nákupních parků. Čtyři obchodní areály koupil investor z Ruska, pátý český podnikatel. V součtu se cena pohybuje kolem jedné miliardy korun, potvrdil deníku E15 majitel KPD Group Jindřich Kukačka. Prodané nemovitosti jsou již v provozu.

Elektromobilita nejen v bytové výstavbě
Realitní magazín GrandRealcity s námi udělal rozhovor a napsali o nás článek.....jsme rádi, že můžeme jako jeden z prvních developerů propagovat elektromobilitu a její budoucnost...První vlaštovkou je projekt Rezidence Malvazinky, ale nezapomínáme ani na naše komerční projekty...ve spolupráci se společností KPD Group bychom rádi realizovali při výstavbě obchodních center rychlonabíjecí soustavy pro elektromobily.

Napsali o nás: Hospodářské noviny - magazín RealityMix
Jako jeden z prvních developerů přišel EXAFIN s nabíječkami elektromobilů přímo v garážích rezidence. Tím společně s firmami, k nimž patří například ČEZ, zahušťuje dobíjecí síť tak, aby odpovídala potřebám a rozvíjejícímu se trhu.

Stará plynárna se otevírá na konci března
Stavba části obchodního centra Stará plynárna je před dokončením. Pamětníci pamatují, že na místě stával plynojem a ještě nedávno byla značná část prostoru nevyužitá.

Napsali o nás: deník E15
Sídlo řetězce Ahold mění po třech letech majitele. Původní vlastníci prodali nemovitost v Nových Butovicích s výrazným zhodnocením.

„Nemovitost jsme prodali se zhodnocením, které odpovídá poměrům na trhu,“ uvedl spolumajitel Exafinu Miroslav Rolc. Prodejní cenu nekomentoval. K jejímu zvýšení však pomohl rovněž fakt, že Exafin investoval do vylepšení tamních kanceláří a plně je obsadil.

Napsali o nás: GrandRealcity
Na trhu se v posledních letech objevila řada českých investičních fondů, které začaly působit v developerském segmentu a investují do nově vznikajících "retail parků."

"Jednou za týden dostaneme nabídku od dalšího investora," potvrdil aktuální situaci Mgr. Jindřich Kukačka, jednatel společnosti KPD Group, která společně se skupinou Exafin právě zrealizovala výstavbu obchodních center v Úvalech a Šestajovicích u Prahy.

Napsali o nás: Šestajovický dostavník
Dne 1. 12. 2016 bude slavnostně otevřeno obchodní centrum v Šestajovicích. Příprava s realizací trvaly celkem tři roky. Za projektem stojí developerské společnosti KPD Group, s.r.o. a EXAFIN investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. Samotné obchodní centrum bude mít 2 700 m2 a jak se ukazuje, zájem mezinárodních i tuzemských maloobchodních řetězců je tak veliký, že již nyní připravujeme II. etapu, která rozšíří stávající obchodní centrum o dalších 1 000 m2.

Napsali o nás: Kolínský Pres
V kolínské plynárně už začali stavět obchodní centrum. Mnozí Kolíňáci už zaznamenali, že na Polepské ulici se začalo na místě bývalé plynárny stavět. Mezitím letos proběhly změny původních plánů. Co by mělo ve Staré plynárně nakonec vyrůst, jsme se zeptali jednatele společnosti KPD Group, s.r.o. Jindřicha Kukačky.

Napsali o nás: deník E15
Majitelé kancelářské centrály řetězce Albert z tuzemských skupin Exafin a KPD se letos pustili do výstavby nákupních parků ve velkém. Aktuálně mají rozdělaných sedm projektů ve středních Čechách. Tedy v regionu, který podle poradců z Cushman & Wakefield mezi developery těchto areálů nejvíce letí. Realitní byznysmeni z Exafinu a KPD jen letos investují kolem půl miliardy korun. V zásobě mají ještě další projekty za 1,3 miliardy.

Napsali o nás: deník E15
Uzavřený fond Exafin kontrolují realitní podnikatelé Jiří Kadlec, Miroslav Rolc a Milan Benda. Dosud se zaměřovali hlavně na menší investice do developerských projektů typu nových rodinných domů a bytů v Hostivaři či Úvalech. Nákupem kanceláří získali jistotu pravidelného výnosu. Velkou část z tamních 8500 metrů čtverečních si totiž nedávno na dalších deset let znovu pronajal maloobchodní řetězec Ahold, který tam má centrálu pro Českou republiku. V butovických kancelářích má evropskou základnu také prodejce módy Timeout nebo energetická firma Optimum Energy.

Napsali o nás: Šestajovický Dostavník
Dovolujeme si Vás informovat, že po více než dvou letech příprav projektu obchodního centra, proběhlo dne 6. 5. 2016 oficiální předání staveniště stavební společnosti Metrostav, která předmětné dílo bude stavět pro investora RP Šestajovice, s.r.o. (vlastněná českými společnostmi KPD Group, s.r.o. a Absis, a.s.). Výstavba, která bude probíhat od uvedeného data je plánována na cca. 6 měsíců, přičemž hlavním cílem je otevřít obchodní centrum pro veřejnost před adventem 2016.Hlavními nájemci budou potraviny BILLA, drogerie TETA, Pet Center, tabák EFKO, vinotéka a italská restaurace AMBLER, vybavení pro zahrady WERCO-HECHT. Obchodní centrum disponuje ještě dvěma neobsazenými jednotkami a to o ploše 140m2 a 20m2, které společnost RP Šestajovice, s.r.o. veřejně nabídne místním obchodníkům.